Хвороби рослин

Хвороби гарбузових та баштанних культур

На жаль, всі гарбузові та баштанні рослини в тій чи іншій мірі зазнають нападу багатьох мікроорганізмів, і в умовах поширення інфекції, гнили, борошнистої роси і бактеріозу нерідко відбувається повна або часткова втрата врожаю.


Загальні правила боротьби полягають у створенні високої агротехніки з внесенням органічних добрив, підборі добре освітленого і прогріваного сонячними променями ґрунту, дотриманні сівозміни.

Шкідливі хвороби картоплі та томату. Частина 2

Альтернаріоз (синонім - макроспоріоз) є одним з найбільш поширених та шкідливих захворювань картоплі та томату. Біла плямистість або септоріоз томату.

Шкідливі хвороби картоплі та томату. Частина 1

Фітофтороз. На картоплі хвороба вражає листя, стебла, бульби та паростки.

*Овочі. Як знизити втрати врожаю від хвороб

Хвороби рослин - процеси, що протікають у рослині під впливом різних причин - збудників хвороб та несприятливих умов середовища, виявляються у порушенні функцій (фотосинтезу, дихання, синтезу пластичних та ростових речовин, струму води, поживних речовин), будови організму та викликають передчасну загибель рослини або ураження окремих його органів. (Вікіпедія).


Вирощування овочевих культур дуже часто супроводжується проблемами, пов'язаними з хворобами та шкідниками. Своєчасно не завадивши їхньому поширенню, ви ризикуєте втратити весь урожай. Саме тому так важливо мати уявлення про симптоми того чи іншого захворювання та ознаки ураження шкідниками. Знаючи своїх ворогів, ви можете безпомилково визначити, як з ними боротися.


Щоб уникнути втрат урожаю, важливо не тільки знати симптоми захворювань та заходи боротьби з ними, а й головне – дотримуватися основних простих правил агротехніки, які дозволять отримати повноцінний та якісний урожай.

Фузаріозне в'янення

Фузаріоз – поширена та небезпечна грибкова хвороба. Рослини уражаються у будь-якому віці. Гриб знаходиться в ґрунті і проникає в рослину через ґрунт та ранки. У молодих рослин захворювання проявляється у вигляді загнивання коріння та кореневої шийки. У цих місцях тканини буріють, стебло стає тоншим, листя жовтіє. Незабаром уся рослина в'яне та гине. Захворювання переважно поширюється осередками. Поширюється інфекція через ґрунт. Найсильніше сприйнятливі до хвороби ослаблені рослини.

Мучниста роса

Борошниста роса - грибкове захворювання рослин, що викликається різними видами мікроскопічних грибів - зовнішніх паразитів.

Серед трав'янистих рослин від борошнистої роси найбільше страждають флокс, дельфініум, мак, клематис, люпин. Це захворювання зустрічається також на бальзаміні, календулі, жоржині, астрі багаторічній, волошки синьому, запашному горошку, циннії, сальвії, деревію, аквілегії, примулі, фіалці, ромашці. Рік від року розширюється коло овочевих культур, які уражаються збудником цього небезпечного захворювання - огірок, гарбуз, диня, кавун, кабачок, буряк, горох, кріп. Борошниста роса часто вражає ослаблені газонні трави. Багато хто напевно зустрічав дерева і чагарники (дуб, глоду, березу, тополю, жовту акацію, ліщину, клен, ясен, яблуню, персик) з листям, ніби побіленим вапном. Декоративні та ягідні чагарники (барбарис, калина, магонія, троянда, жимолість, аґрус, суниця, малина, смородина) теж не уникли подібної напасті.

Бактеріальні гнилі плодів (бактеріоз)

Бактеріальні хвороби рослин – хвороби, що викликаються бактеріями. Завдають великої шкоди багатьом видам рослин. Поразки можуть бути загальними, що викликають загибель всієї рослини або окремих її частин, виявлятися на коренях (кореневі гнилі), в судинній системі (судинні хвороби); місцевими, що обмежуються захворюванням окремих частин або органів рослини, а також виявлятися на паренхімних тканинах (паренхіматозні хвороби – гнилі, плямистості, опіки); можуть мати змішаний характер. Особливе місце займають бактеріози, пов'язані з появою новоутворень (пухлин).

Хибна борошниста роса (пероноспороз)

Пероноспороз - небезпечна хвороба рослин, що викликається паразитичними грибами класу фікоміцетів сімейства пероноспорових. Розвитку хвороби насамперед сприяють підвищена вологість повітря та висока температура.

Показано з 1 по 8 із 8 (всього сторінок: 1)

Помилка у тексті

Дякуємо!
Ваш коментар відправлений!