Помічники у агронома та друзі рослин!

Алексєєнко Артем, квітникар

За матеріалами журналу

«Справжній Хазяїн» №3 (101) березень 2012 р.

Всім рослинникам, які спеціалізуються на вирощуванні весняної розсадної продукції (квіти, овочі) або кінцевої ранньовесняної продукції харчування (наприклад, томат, огірок), відомо, як дороги і швидкоплинні погожі весняні дні.

Швидко пройшов січень, з дуже обмеженою кількістю сонячних днів, потім злий морозний лютий, і ось уже на подвір'ї добрий березень, а слідом за нами чекає яскравий, сонячний квітень...

І коли рослина не підготовлена ​​належним чином (потужна коренева, хороша, здорова вегетативна маса), то сезон минає. Тоді наприкінці сезону, не розпрощавшись належним чином, доводиться відсадити весь двір розсадою квітів або з'їсти цілу теплицю огірка... Нерайдужна перспектива...

Як допомогти у цій ситуації? Хто ж вони – помічники агронома та друзі рослин?

Займаючись професійним вирощуванням квітів не перший рік, можу впевнено назвати «імена» своїх постійних помічників: Rost-концентрат, Маstег, Radifarm, Megafol, Байкал ЕМ-1.

Наведу їх короткі характеристики.

Rost-концентрат – комплексне органо-мінеральне добриво на основі гумату калію, збагаченого такими макроелементами, як азот, фосфор та калій у різному відсотковому співвідношенні, а також повним набором мікроелементів у хелатній формі.

На сьогоднішній день цей препарат представлений у трьох формулах – Стандартний 5:5:5, Азотний 15:7:7 та Калійний 5:10:15.

Препарат забезпечує розвиток потужної кореневої системи, впливає збільшення рослинної маси, впливає збільшення кількості пагонів. Калійний 5:10:15 забезпечує рясне та тривале цвітіння, збільшує розміри та посилює інтенсивність фарбування кольорів.

Radifarm – біостимулятор розвитку кореневої системи.

Препарат дозволяє зменшити стрес, спричинений пересадкою (висаджуванням) рослин і сприяє швидкому укоріненню розсади, чагарників, дерев, хвойників, квітів. Забезпечує ранній старт вегетативного циклу, сприяє рівномірному розвитку рослин, стимулює зростання латеральної кореневої системи. Стимулює вироблення гормонів, відповідальних зростання кореня.

Megafol - біостимулятор зростання та подолання стресових ситуацій.

Препарат допомагає рослинам долати стресові ситуації, спричинені як природними умовами (заморозки, низькі та високі температури, посухи тощо), так і впливом людини (обробки ЗЗР) та продовжувати при цьому нормальний розвиток. Це рідкий антистресовий біостимулятор, виготовлений із рослинних амінокислот (28%).

Маstег - комплексне водорозчинне добриво з різним співвідношенням МРК та мікроелементів, спеціально збалансованих для живлення рослин на різних стадіях розвитку. Мікро- та макроелементи, що містяться в цьому добриві, задовольняють усі потреби рослин у поживних речовинах, стимулюють активне та тривале цвітіння, сприяють інтенсивності фарбування листя та квітів, забезпечують активне формування зав'язі.

Байкал ЕМ-1 – мікробіологічний препарат, що містить повний комплекс ефективних мікроорганізмів, які, при попаданні в ґрунтову мікрофлору, активізують мікробіологічну активність родючого шару ґрунту. Внаслідок чого покращується структура ґрунту, швидко відновлюється родючість, рослина забезпечується повноцінним харчуванням. Крім цього ефективні мікроорганізми пригнічують розвиток патогенної мікрофлори, тим самим запобігаючи багатьом захворюванням.

При вирощуванні розсади квітів я відзначив деякі практичні моменти, якими хочу поділитися з Вами. Саджаю насіння літників наприкінці грудня – на початку січня. Висаджую в субстрати SuperTerra та Щедра земля.

Через 3 тижні після сходу проливаю ніжні паростки препаратом Radifarm-отримую зміцнілу та вкорінену рослину. Наступний полив через тиждень - «Мастег для розсади» 25 г на 10 л води + «Radifarm» 25 мл на 10 л води та рослина готова до пікірування.

Пікірування в касету. Після третього поливу, кожен з інтервалом у 5 днів, проливаю розчином «Rost-Концентрат5:5:5» + «Маstег для розсади», і ось уже в лютому місяці стоїть у касеті рослина-велетень, яка просто «вистрибує» з неї, хоче наступного пікірування.

Наступний етап – пікірування в технічну тару для розсади (горщик, склянка). Виготовляю три поливання сумішшю «Rost-Концентрат 5:5:5» + «Маstег для квітучих» з інтервалом 5-7 днів, і ось результат: у березні місяці ми маємо готову розсаду літників, теплиця має повну готовність до весняного сезону продажів, а рослинник відчуває хороший заробіток.

При виявленні хлорозу необхідно застосувати бакову суміш "Меgafol" + "Маstег Люкс". Обробка по листу згідно з рекомендацією виробника вирішує цю проблему.

А коли мені хочеться використовувати якомога менше фунгіцидів, беру Байкал ЕМ-1 + Rost-Концентрат 15:7:7. Одна листова обробка на тиждень цими препаратами значно знижує фунгіцидне навантаження, тому що у рослин з'являється сильний імунітет на фоні застосування органіки та відповідно стійкість до грибних захворювань.

Був у моїй практиці цікавий випадок. Посадив я в серпні Віолу (братки). Після сходів доглядав їх як годиться, топив у теплиці взимку (вона культура холодолюбна +5, +10 для неї відмінно), і готова квітка на 8 березня. Ну а кому треба багато Віоли на 8 березня? Нікому. Тюльпан усім подавай!

Не біда, - гадаю, - продам у квітні. А бутончик перший, найбільший і найкрасивіший, відцвів до квітня... Що робити? І тут на допомогу приходить «Rost-Концентрат 5:10:15» та «Мастег для квітучих». Два поливання під корінь з інтервалом у 5 днів, Віола знову викинула бутон за величиною як перший, та ще й не один, а кілька штук на кущ. Вид у квітки розкішний, продається на «ура».

Скористайтеся нашим досвідом, і Ви – переможець весняного марафону.

Помилка у тексті

Дякуємо!
Ваш коментар відправлений!