Що таке трихограма?

В даний час внесення трихограми за допомогою дронів є найсучаснішим та ефективнішим способом біологічного захисту сільськогосподарських рослин від шкідливих комах.

Трихограма – це дуже маленькі перетинчастокрилі комахи. Її розмножують у лабораторіях.

Свої яйця трихограма відкладає всередину яєць шкідливих комах. Знайшовши яйце, самка проколює його оболонку і поміщає всередину своє малесеньке яйце. Потім приступає до такої операції на наступному виявленому яйці. Таким чином вона запобігає появі нових комах. Плодючість самки - 40-50, максимум - 80 яєць. Паразитичний спосіб життя ведуть лише личинки трихограми, доросла ж особина харчується нектаром. Живе трихограма, як мухи, досить довго, у середньому від 8 до 14 днів.

Личинки трихограми вилуплюються статевозрілими і після вилуплення можуть починати спаровуватися один з одним. Таким чином за сезон може розвинутись до 14 поколінь трихограми.

Трихограма ефективна для знищення кукурудзяного (стеблового) і лугового метеликів, бавовняної совки, підгризаючих та листогризучих совок, колорадського жука, вогневок, молей, листоверток, плодожорок, американської білої метелики та кладку яєць, до появи їхньої шкідливої ​​стадії - гусениці. Ці види шкідників ведуть прихований спосіб життя. Хімічні засоби в таких випадках є малоефективними, оскільки вони знищують комах-ентомофагів, що згодом призводить до небажаних результатів.

Трихограму використовують для біологічного захисту таких культур як: кукурудза, соняшник, пшениця, ячмінь, горох, соя, капуста, перець, томати, баклажан, картопля, цукрові буряки.

Внесення трихограм здійснюється у два або три хронологічні етапи, які відповідають термінам відкладання яєць шкідниками:

  • на початку процесу викладання шкідливих яєць;
  • на етапі масового викладання яєць шкідниками;
  • через один-два тижні після другого етапу.

Ефективність трихограми може змінюватись від 40-50% до 85%.

Переваги трихограми

  • Цей спосіб біозахисту рослин є екологічним, що дає можливість використовувати його в органічному землеробстві.
  • Висока проникна здатність. Трихограма знищує зародків навіть тих шкідників, яйця яких перебувають у землі чи стеблах рослин.
  • Має широкий спектр дії.
  • Дешевша хімічна обробка рослин.
  • Засіб тривалої дії.

Давайте порівняємо витрати на внесення трихограми та інсектицидів стосовно посівів кукурудзи та соняшника.

Середня ціна інсектициду системної дії проти совок, вогневок, кукурудзяного метелика коливається (залежно від виробника) - від 10 до 15 $ за нормою на 1 Га. Враховуючи, що шкідники мають 2-3, а то й 4 покоління, потрібно щонайменше дві обробки.

Витрати на препарат для двох обробок становитимуть від 20 до 30$. У цю вартість не входять додаткові витрати, такі як: ПММ, підвіз води, зарплата працівників. Вартість одноразового внесення трихограми (включаючи вартість самої трихограми) коливається від 3,5 до 4 $. Відповідно повна вартість дворазового внесення трихограми складе від 6 до 8$. Таким чином ми бачимо, що внесення трихограми втричі дешевше за застосування інстектицидів. Дані наведено станом на 2016 рік.

Враховуючи, що за 1 робочий день 1 дрон може внести від 500 Га, то не складно припустити, що економія для господарства може скласти до 3000 доларів на 100 Га.

На сьогоднішній день існують два способи застосування трихограм — наземний (механізований або ручний) та з повітря.

Трихограму можна розпорошувати над полями, використовуючи дрони або малу авіацію.

Використовувати малу авіацію складно та дорого. Її потрібно правильно експлуатувати та обслуговувати. Мати екіпаж кваліфікованих пілотів, які можуть вилетіти у потрібний момент. Крім цього, необхідно мати спеціальні ліцензії та дозволи на польоти.

Використовувати для розпилення дрони простіше і дешевше. Вони зручніші в експлуатації, їм не потрібна злітна смуга, на них не потрібно витрачати пальне. Дрони можуть злітати будь-де, літати на дуже низьких висотах, можуть обробляти ділянки навіть уночі без людського контролю. Такий дрон рівномірно розпорошує трихограму на всіх ділянках поля в потрібному дозуванні. За допомогою одного дрону протягом дня можна покрити трихограмою 500 га.

Такий метод боротьби зі шкідниками є економічним та абсолютно нешкідливим для людини та навколишнього середовища. Його використання сприяє вирішенню проблеми охорони природи та комплексного використання природних ресурсів корисних організмів у захисті рослин

Помилка у тексті

Дякуємо!
Ваш коментар відправлений!