Гербера - вирощування, догляд, пересадка та розмноження

У саду гербера цвіте з ранньої весни до кінця осені. Висота деяких різновидів цієї рослини досягає 60 см, але в умовах домашнього та садового розведення більш поширені компактні форми, що не перевищують 25-30 см заввишки. Залежно від виду у гербер бувають прості, напівмахрові та махрові квітки, що досягають у діаметрі від 12 до 16 см. Вони можуть мати найрізноманітніше забарвлення: біле, жовте, кремове, помаранчеве, рожеве, червоне та ін.


Крім краси, гербери мають ще цілу низку переваг: нескладність у догляді культури, швидке зростання і розвиток, тривалий період цвітіння, а також стійкість у зрізаному вигляді.

Гербера - вирощування і догляд

Гербера придатна для вирощування в саду тільки в областях з м'яким, теплим кліматом та досить спекотним літом. У цьому випадку на зиму її слід укривати великим шаром сухого листя, лапником або соломою. У нас зимова температура є занадто низькою для цієї рослини, тому гербера вирощується або як однорічна рослина, або викопується восени з грудкою землі і міститься до весни в об'ємному горщику для кімнатних рослин у освітленому, прохолодному та добре провітрюваному приміщенні. Під час домашньої зимівлі не можна утримувати квітку в занадто теплих умовах, найоптимальнішим варіантом буде температура 7-8°C. Вибираючи місце для посадки, потрібно розраховувати так, щоб не менше половини дня воно було освітлене сонячним промінням. Таким чином можна запобігти зайвому витягу квітконосів і забезпечити такий колір і розмір квіток, який передбачений для даного сорту. пересихання коріння, і заболочування грунту. Поливаючи рослину, слід стежити, щоб вода не потрапляла на листову пластинку і не стікала в розетку листя, викликаючи загнивання. Вода для поливу повинна бути м'якою, кімнатної температури. Також під час активного зростання для гербери необхідно забезпечити регулярне (раз на два тижні) підживлення мінеральним добривом. та розмноження

Восени герберу викопують і пересаджують у просторий горщик з діаметром не менше 20 см (величина горщика визначається розмірами рослини). Для пересадки слід скласти ґрунтову суміш із взятих по дві 2 частини торфу та листової землі та 1 частини піску. Слід подбати про хороший дренаж (для цього можна взяти керамзит або биті глиняні черепки). Щоб не з'явилася гнилизна, при посадці і пересадці коренева шийка рослини повинна залишатися над землею. Розмножують герберу розподілом куща і насінням. Перший спосіб є найбільш поширеним та простим. Для цього навесні (у квітні або травні) дво- або трирічні кущі потрібно розділити на 5-7 частин, що мають по два-три молоді листки. При необхідності можна здійснити підрізування коренів до 10-15 см. При посадці потрібно стежити за тим, щоб розетка виступала над поверхнею ґрунту на 1-1,5 см, це необхідно для гарного росту та цвітіння рослини.

Насіння слід висівати з січня до березня у легку ґрунтову суміш, заглиблюючи на 2-3 мм. Містять їх за температури не нижче 18°C. Приблизно через 1-2 тижні повинні з'явитися сходи, і після утворення 4-5 листків сіянці необхідно висадити в горщики діаметром 8-10 см. Цвітіння гербер відбувається через 10-11 місяців після посіву. Рослини, які отримують з насіння, не несуть материнських властивостей.

Гербера - хвороби та шкідники

Гербера відноситься до садових квітів, які дуже чутливі до шкідників і різним захворюванням, тому посадка в необроблений ґрунт може стати причиною ураження її кореневої системи грибковими захворюваннями. Одним із найпоширеніших захворювань гербери є загнивання кореневої шийки. Воно може статися через грибки, що містяться в зараженому грунті, або через застою води. Основними заходами профілактики цього захворювання є дотримання режиму поливу і поліпшення дренажу ґрунту. Тому періодично слід обробляти квітку спеціальними препаратами, які знищують сіру гниль. Однак, при цьому не можна допускати їх попадання на квітку, щоб на ньому з'явилися негарні плями. У період літньої спеки через підвищену температуру на гербері може з'явитися борошниста роса. Позбутися її можна, застосувавши відповідні фунгіциди або сірковмісні препарати.

До основних шкідників гербер відносяться попелиця, трипси та павутинні кліщі, внаслідок впливу яких рослина може жовтіти, в'янути і навіть загинути. Щоб їх позбутися, необхідно обробити квітку спеціальними інсектицидними препаратами.

Якщо квіти гербери зрізати, а не виламувати з гнізда, то шматочок квітконоса, що залишився, може загнити і заразити гниллю всю рослину.

, Виростити Гербер в наших умовах не дуже просто. Але якщо трохи постаратися, то ваш сад буде прикрашений прекрасними екзотичними квітами, що наповнюють його яскравими фарбами з ранньої весни до осені!

Помилка у тексті

Дякуємо!
Ваш коментар відправлений!